سلامت روان

سلامت روان

سلامت روانTel:88-0000-0000

چگونه بر ترس قبل از ازدواج غلبه كنيم؟

آيا از اين كه با فرد ديگري براي بقيه عمرتان زندگي كنيد ميترسيد؟

آيا ازدواج بدون هيچ دليلي باعث ترس و وحشت شما مي شود؟احتمالا يك تجربه بد باعث شده تا ازدواج بترسيد. هر كسي به فردي براي ادامه زندگي نياز دارد. شما مي توانيد به ترس خود از ازدواج غلبه كنيد.

گاموفوبيا! گاموفوبيا به معني ترس از ازدواج است. ايا به عنوان كودك ديده ايد كه پدر و مادرتان در يك ازدواج بد درگير بوده اند؟

آيا در حضور شما هر روز دعوا مي كرده اند، به هم توهين مي كرده اند و نهايتا يك روز يكي از آنها شما را ترك كرده است؟

اين چيزي است كه شما از ازدواج ديده ايد. يا نه بارها افراد مختلف به دلايل ناموجهي قلب شما را جريحه دار كرده اند؟

حالا، شما به هيچ فردي اجازه ورود به زندگيتان را نمي دهيد چرا كه فكر ميكنيد تجربه ي دردآوري از ازدواج خواهيد داشت و تا آخر عمر در اين ازدواج بد گير خواهيد كرد.

شايد شما هنوز آن فرد مناسب را ملاقات نكرده ايد يا علي رغم بودن در يك ارتباط سالم، برخي چيزها به نظرتان نادرست است و شما به طور ناخودآگاه نمي توانيد جلوي خودتان را بگيريد تا به فرد مقابلتان خيانت نكنيد.

نهايتا، اين ترس از ازدواج است كه شما را از تلاش براي بازگشايي اين مسائل باز مي دارد.

نشانه هاي فوبياي ازدوج
ترس از تعهد داشتن در روابط عاطفي
احساس عصبانيت حين ديدن هر چيز مرتبط با تعهد
ضربان قلب
تمايل به فرار از تمامي مكالمات مربوط به ازدواج
عدم ارتباط در اغلب روابط
عدم تمايل به پيش بردن ارتباط به مراحل بعدي و جدي تر
اطلاعات مبهم از برنامه ها و اهداف آتي براي شروع يك زندگي خانوادگي و برپا كردن يك خانواده
شاد نبودن در يك ارتباط سالم
انجام كارهايي كه بدون در نظر گرفتن احساسات فرد مقابل باعث ناراحتي او مي شود

به چه نحوي مي تواند سوء استفاده مالي را در يك رابطه تشخيص داد در زماني كه شما در مورد سوء استفاده خانگي فكر مي كنيد، به احتمال زياد اولين…
موارد زير توصيه هايي هستند كه به شما كمك مي كنند به ترس قبل از ازدواج غلبه كنيد:

مطمئن شويد كه واقعا براي ازدواج آمادگي داريد
ارتباط شما ممكن است عالي باشد اما هنوز چيزي وجود دارد كه شما را از گفتن ” من ازدواج مي كنم” باز مي دارد هرچند شما با كسي باشيد كه مي دانيد به او بله را خواهيد گفت.

از خودتان بپرسيد ايا در بيست سال اينده از زندگي من همچنان عاشق اين فرد خواهم بود؟

آيا فرد ديگري وجود دارد كه من ممكن است با او زندگي شادتري داشته باشم؟ آيا كاري هست كه قبل از ازدواج ميخواهم به انجام برسانم؟

آيا قلب من اين حس را دارد كه با فرد درستي هستم؟

من در طي پنج سال آتي از زندگي چه مي خواهم؟ و ايا من آمادگي اين را دارم كه از عهده ي مسئوليت هاي خود به عنوان يك همسر بر بيايم؟ اينها به شما كمك مي كنند بدانيد كه ايا واقعا براي ازدواج آمادگي داريد يا نه.

به دنبال يك مشاور ازدواج باشيد
بسياري از افراد مشكلاتي در صميميت جنسي دارند و اينها تماما جنبه ي روانشناختي دارند.

اصلا مهم نيست كه چه ترسي شما را از ازدواج كردن باز ميدارد، شما مي توانيد با مراجعه به مشاور متخصص ازدواج، به ترس خود از ازدواج با كمك او غلبه كنيد.

او به شما كمك مي كند تا با ترس هاي خود مواجه شويد و ريشه اين ترس ها و گاموفوبيا را بفهميد و بتوانيد با آنها مقابله كنيد.

حتي مي توانيد با يكي از والدين كه شما را خيلي خوب درك مي كنند صحبت كنيد و او مي تواند يك ديدگاه متفاوت از ديد شما از وضعيت كنوني شما و همچنين از حوادث رخ داده در گذشته شما كه چنين تاثيري بر شما گذاشته اند، ارائه دهد.

با فرد مقابلتان صحبت كنيد
زماني كه در يك ارتباط هستيد اما در مورد مساله ي ازدواج تعلل نشان مي دهيد، بهترين كار اين است كه با فرد مقابلتان صحبت كنيد و با او در مورد وضعيت خودتان رك باشيد، و ممكن است از اين كه او را در ابهام و انتظار نگه ميداريد حس گناه كنيد.

اين به فرد مقابلتان كمك مي كند كه شما را از نقطه اي كه مسائل و مشكلتتان از آن بر مي آيد، رفتار شما و از همه مهم تر از احساس دروني شما در مورد ازدواج را، درك كند.

همچنين صادقانه تر است اگر انتظارات يكديگر از ازدواج را بدانيد و بدين ترتيب مي توانيد تصميم بگيريد كه روي اين مسائل كار كنيد يا نه از اين موارد صرف نظر كرده و رد شويد.

مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروان
مشاوره طلاق رايگان
مشاور كودك خوب
مشاوره تلفني فوري
مشكلات جنسي زناشويي
ترك اعتياد
روانپزشك خوب
درمان ترس و فوبيا
در جست و جوي يك مشاور مسائل عاشقانه باشيد.
يك مشاور واقعا مي تواند به شما كمك كند تا با مسائل احساسي تان كه در گذشته رخ داده مقابله كنيد و به شما كمك مي كند تا اينها را بهتر بفهميد. يك روش گام به گام براي غلبه بر ترس از ازدواج مي تواند به شما كمك كند تا استرس ناشي از مراحل بهبودي را كم تر كرده و اين را براي شما بسيار آسان تر مي كند.

تمامي چيزي كه نياز به انجام آن داريد اين است كه احساساتتان و ترس هايتان را بيرون بريزيد چرا كه اين بهترين روشي است كه مي توانيد با اينها روبرو شويد. به خودتان دروغ نگوييد.

با پدر و مادر خود صحبت كنيد
والدين قطعا مي توانند به شما كمك كنند تا درك كنيد چرا چنين احساسي در مورد ازدواج داريد، چرا كه آنها در تمام طول عمرتان نسبت به شما شناخت داشته اند و از تمامي مسائل و موارد زندگي شما به خوبي آگاهي دارند.

اگر ازدواج پدر و مادرتان بد است كه باعث ترس از ازدواج در شما شده است، والدين شما قادر هستند توضيح هند كه چرا مسائل اينگونه پيش رفته اند.

درك بهتر از وضعيت والدينتان به شما كمك خواهد كرد تا از اين موارد در ازدواج خود دوري كنيد و همچنين به شما ديد بهتري خواهد داد.

اگر چنين امكاني براي شما وجود ندارد، صحبت با دوستي كه زمان زيادي است شما را مي شناسد نيز مي تواند كمك بزرگي باشد. حتي ممكن است به شما كمك كند تا دوباره به دنياي قرار گذاشتن با افراد قدم بگذاريد.

منبع :چگونه بر ترس قبل از ازدواج غلبه كنيم؟- روانپزشك خوب

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۴:۳۵ | نگار
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 8
بازديد ديروز : 8
بازديد كل : 235

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان