سلامت روان

سلامت روان

سلامت روانTel:88-0000-0000

فوايد خوش بيني بر سلامتي:ما را به يك مافوق انسان تبديل مي كند.

موانع موجود را برداريد، از بدبيني دست برداريد ! خوشبين بودن يك عامل كليدي براي شكست ناپذيري مي باشد.

با وجود تلاش هاي بسيار ما براي حفظ سلامتي از طريق ورزش و تمرين، ما همواره با يك خطر مربوط به اسيب ديدن مواجه هستيم. آيا مي توان اين آسيب را با استفاده از خصوصيات و ويژگي هاي شخصي تحت كنترل در آورد؟ اجازه بدهيد كه وارد بحث مربوط به منافع خوش بيني شويم.

اخيرا يك مطالعه در انگلستان، تاثيرات خوش بيني را بر قابل پيش بيني بودن صدمات ، و عملكرد بعد از آسيب ديدن، مورد آزمون قرار داده است و به اين نتيجه رسيده است كه با افزايش سطح خوش بيني، در مردان و زنان ورزش كار ، احتمال صدمه ديدن در اين افراد كاهش مي يابد.

به نظر مي رسد افراد خوش بين، در بهبود سلامتي خود ، فعال تر باشند. آنها به طور مناسب تري، استراحت و تغذيه را مديريت مي كنند، و در موقعيت هاي مناسب و تعداد و طول مدت مناسب، ورزش انجام مي دهند. آنها همچنين به اين نتيجه رسيدند كه واكنش هاي استرس، در طول موقعيت هاي فيزيكي سخت آنها وجود نداشت.

افراد خوش بين فعالانه به دنبال ارتقاي سلامتي خود هستند، در حالي كه همچنان ريكاوري انجام مي دهند، و در اين شرايط، به احتمال پايين تري دچاراحساسات منفي، از قبيل افسردگي، بي قراري، يا گوشه گيري مي شوند، مواردي كه احتمال تكرار شدن صدمات را افزايش مي دهد.

آينده اي را تصور كنيد كه از امروزتان بهره مي گيرد
خوش بين بودن و بد بين بودن، از طريق انتظارات عمومي مشخص مي شوند، كه نتيجه آنها، به ترتيب، مثبت و منفي خواهدشد. در حالي كه تحقيقات نشان مي دهند كه خوش بين ها، بهزيستي رواني بيشتري را نسبت به بدبين ها تجربه مي كنند، در هنگام سختي هاي زندگي مثبت ماندن نسبت به آينده بسيار سخت است.

درباره ي رواندرماني شناختي
تحقيق نشان داده است كه داشتن بهترين تصور از خود ممكن، مي تواند خوش بيني را افزايش دهد. تصور بهترين خود ممكن شامل تفكر و نوشتن در مورد خصوصيات آينده، با استفاده از ويژگي هاي ايده ال و بهترين دست آورد ها مي باشد.

فوايد خوش بيني بر سلامتي: ما را به يك مافوق انسان تبديل مي كند.

محققان در دانشگاه اوبرو به اين نتيجه رسيدند كه دانشجوياني كه در مورد بهترين خود ممكنشان تفكر مي كنند مي نويسند و اين وضعيت را تصور مي كنند، نسبت به افرادي كه اين كار را براي يك روز معمولي از زندگي خود انجام مي دهند، افراد خوش بين تري هستند. محققان اين مطالعه بر اين عقيده اند اين امر بدين علت است كه آنها بهترين خود ممكن خود را به اهدافشان متصل مي كنند.

يك فرد با بهبود شرايط دسترسي به يك هدف، يك وضعيت خوش بينانه تري را تجربه خواهد كرد. در حقيقت، تفكر در مورد يك وضعيت مثبت مانند رفتار يا حركت به سمت ان هدف مي باشد و منجر به افزايش اعتماد به نفس در فرد موفق خواهد شد.

خوش بين بودن به شما اجازه مي دهد طول عمر بيشتري داشته باشيد
مطالعات متعددي به اين نتيجه رسيدند كه خوش بين بودن، با طول عمر در ارتباط است، همچنان كه احساس فيزيكي و رواني خوب هم، در مقايسه با بدبيني تاثير گذار است، كه قبلا بحث شده است.

يك مطالعه در ايالات متحده، در حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر را بررسي كرد و به اين نتيجه رسيد كه افراد خوش بين، نسبت به افراد بد بين، به احتمال كمتري در اثر بيماري گرفتگي رگ قلب يا ديگر عوامل مي ميرند و اختلاف مرگ بين اين افراد ، بالاي هشت سال مي باشد. مطالعات مشابه ديگري نيز صورت گرفته است كه ارتباط ما بين خوش بيني و وضعيت سلامتي خوب را تاييد كرده اند.

منبع :فوايد خوش بيني بر سلامتي:ما را به يك مافوق انسان تبديل مي كند.- كانون مشاوران ايران

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۶:۰۴ | نگار
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 15
بازديد ديروز : 8
بازديد كل : 242

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان